Msze święte

Msza Św

Msze św. sprawowane są:
w tygodniu o godz. 7.00
i 18.00;
w niedziele i święta
o godz. 8.00, 9.30,
11.00, 12.30 i 18.00

Parafia Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny w Komorowie

Kapłani i współpracownicy

Ks. prałat Andrzej Perdzyński

Ks. prałat Andrzej Perdzyński - proboszcz parafii

Ur. 10 sierpnia 1952 r w Kielcach, sakrament kapłaństwa otrzymał 5 czerwca 1977 r. z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracował jako wikariusz w parafiach: Jeruzal Skierniewicki, Piaseczno, Warszawa - par. Najczystszego Serca Maryi na Grochowie, par. Św. Andrzeja Apostoła na Mirowie, par. Św. Augustyna na Muranowie, par Karola Boromeusza na Powązkach, par. Bogurodzicy Maryi na Jelonkach. Od 1996 r. proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Komorowie, od 2006 roku wicedziekan, obecnie dziekan dekanatu pruszkowskiego z siedzibą w Komorowie.


Ks. Bartosz Skawiński

Ks. Bartosz Skawiński - wikariusz

Urodził się w 1980 r. Pochodzi z parafii św. Tadeusza Apostoła na Sadybie w Warszawie.
Ukończył Szkołę Główną Handlową i Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a także pracował przez kilka lat w administracji publicznej. Wyświęcony na kapłana 30 maja 2015 r. i skierowany
do posługi jako wikariusz w parafii Komorów. Lubi biegać, żeglować, jeździć na nartach i motorze oraz łamać sobie głowę nad grami planszowymi.
s.Leontyna

S. Leontyna Barbara Puczel - Misjonarka Świętej Rodziny (MSF)
- zakrystianka i kancelistka

Urodziła się 28 lipca 1967 w Reszlu, na Warmii. Do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny wstąpiła 19 października 1987 roku w wieku 19 lat. Otrzymała imię zakonne Leontyna. Postulat odbyła w Kętrzynie, nowicjat w Chełmnie Pomorskim. W 1994 roku złożyła śluby wieczyste. Od 2003 pracowała w Rzymie, (z dwuletnią przerwą, kiedy to pracowała w Olsztynie jako zakrystianka) najpierw jako przełożona Wspólnoty Sióstr pracujących w Domu Generalnym Ojców Najdroższej Krwi, a ostatnie 4 lata jako zakrystianka we włoskiej parafii w Rzymie. Był to najbogatszy okres w jej życiu, jak mówi: „Pan obdarzył mnie łaską bycia w kraju usłanym tyloma świętymi, gdzie mogłam choć trochę naładować się ich świętością. Niezapomnianymi też są dla mnie osobiste spotkania z trzema Papieżami, zwłaszcza te prywatne…”. W 2016 roku wraca do Polski i podejmuje pracę w zakrystii i kancelarii parafii Narodzenia NMP w Komorowie.


s.Konsolata

Grzegorz Sobolewski - organista


Grzegorz Sobolewski skończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Warszawie. W Komorowie mieszka ćwierć wieku.
Dnia 1 września 2009 roku siadł przy klawiaturze naszych organów.
- Od pokoleń miejsce to zajmowały siostry zakonne. Z ich rąk przejmuję parafię rozśpiewaną, rozmodloną, a przy tym życzliwą - mówi.
- Jestem zwyczajnym, "liniowym" organistą, służącym Kościołowi od kilkudziesięciu lat - mówi nieśmiało i jeszcze dodaje - Ufam, że za przyczyną świętych: Cecylii i Grzegorza, kiedyś w naszym kościele stanie prawdziwy instrument piszczałkowy i że może właśnie ja pierwszy na nim zagram...
Spowiedź

Spowiedź

Księża spowiadają:
-w czasie każdej Mszy Świętej
- I-szy piątek miesiąca od 16:00

Rachunek Sumienia
Rachunek sumienia dla dorosłych pobierz [ 122.0 kB ]

facebook parafii
opoka
Copyright 2008-2018 © Greyworm & Majka, (LKP).
  Strona jest własnością Parafii Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.