Msze święte

Msza Św

Msze św. sprawowane są:
w tygodniu o godz. 7.00
i 18.00;
w niedziele i święta
o godz. 8.00, 9.30,
11.00, 12.30 i 18.00

VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Męki Pańskiej
14 IV 2019 r.


PALMY

OPalmy święcimy tylko na początku Mszy świętej przy figurce Matki Bożej. Dziękujemy tym paniom, które zrobiły palmy i panom, którzy dostarczyli materiały na palmy.

OBRZĘD OBMYCIA NÓG

Przygotowanie dla tych panów, którzy wezmą udział w obrzędzie obmycia nóg podczas Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek będzie w poniedziałek o 19.00 w kościele, przygotowanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w Święta będzie w poniedziałek o 19.00 w salce pod kościołem.

Spowiedź

SPOWIEDŹ

Dodatkowa spowiedź będzie we wtorek od 16.00 do 19.00. Od Wielkiego Czwartku nie spowiadamy.

KANCELARIA

Kancelaria będzie czynna do środy włącznie.

PACZKI ŚWIĄTECZNE

Nadal jest wystawiony kosz przy drzwiach kościoła na trwałe produkty żywnościowe, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla biedniejszych rodzin z naszej parafii. Temu celowi służy również puszka Św. Antoniego.

ŚWIECE "CARITAS"

Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza świece "Caritas" na stół wielkanocny.

ROCZNICA ŚLUBU

Jeszcze raz zapraszamy tegorocznych jubilatów na Mszę św. dziękczynną w drugi dzień Świąt Wielkanocnych o godz. 12.30. Prosimy o potwierdzanie obecności.

DZIEWCZYNKI DO SYPANIA KWIATKÓW

Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji rezurekcyjnej zapraszamy na próbę do kościoła w poniedziałek o godz. 16.30. Jednocześnie osoby, które chcą wziąć udział w procesji rezurekcyjnej niosąc sztandary lub poduszki, proszone są o zgłoszenie się do x. Bartosza, bezpośrednio po Mszy św.

DROGA KRZYŻOWA

W nocy z piątku na sobotę odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której wzięło udział ponad 200. Zakończyła się około godz. 3 w nocy. Dziękujemy organizatorowi i wytrwałym uczestnikom.

PRASA

Polecamy prasę katolicką. W "Niedzieli" artykuły o pomocy dla Kościołów w Iraku i Syrii oraz o misji Sióstr Służebniczek w Boliwii, a w "Gościu Niedzielnym" o dniu spłacania długów i Świętach po przejściach. Polecamy także nasz "Magazyn Parafialny". Znajdziemy w nim reportaż i zdjęcia z misji parafialnych, jedno z kazań ks. Piotra Prusakiewicza, a ponadto artykuły między innymi o kontroli nad finansami w duchu katolickim oraz relację naszej parafianki z miesięcznego pobytu na misji na Filipinach.

Podajemy PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO:Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia rano nie ma Mszy Św. w parafiach w godz. rannych. Jest tylko jedna Msza Św. w katedrze, na której gromadzą się biskupi i kapłani, by odnowić przyrzeczenia kapłańskie. Wtedy też biskup diecezjalny święci olej krzyżma (używany przy sakramencie chrztu, bierzmowania i kapłaństwa) oraz olej chorych (używany podczas sakramentu chorych). Dlatego też nasz kościół będzie zamknięty do godz. 16.30. Wieczorem, o godz. 18.00 w naszym kościele, sprawować będziemy Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej połączoną z obrzędem obmycia nóg i Komunią Św. pod dwoma postaciami. Na zakończenie zaniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy, gdzie adoracja potrwa do 21.00.

Wielki Piątek

Jest to dzień, w którym nie sprawuje się Mszy Św. Jest tylko Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia Św. Tego dnia obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy, zaś grupy działające w naszej parafii prosimy o obecność w następujących godzinach:
9.00 - Siostry Zakonne
10.00 - Rodzina Misyjna i Legion Małych Dusz
11.00 - Żywy Różaniec
12.00 - Redakcja Magazynu Parafialnego, Radio Maryja oraz jego sympatycy
13.00 - Akcja Katolicka
14.00 - Ministranci i Lektorzy
15.00 - Liturgia Wielkiego Piątku dla dzieci.
16.00 - młodzież, a szczególnie zaproszeni są kandydaci od bierzmowania
17.00 - małżeństwa, a szczególnie zaproszeni są tegoroczni jubilaci
18.00 - Liturgia Wielkiego Piątku dla wszystkich. Na zakończenie Liturgii nastąpi uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.
Pieniądze składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na grób Pański w Jerozolimie.
Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim potrwa do godz. 21.00, zakończona modlitwą brewiarzową. Czas od Liturgii Męki Pańskiej do Liturgii Godzin wypełni modlitwa Kościoła Domowego.

Wielka Sobota

Święcenie pokarmów od godz. 8.00 do 18.00, na Kaliszanach o godz. 10.00, na ul. Reja o godz. 11.00. Zachęcamy, aby i tego dnia zachować tradycyjny post do Liturgii Paschalnej. Liturgia Paschalna o godz. 20.00. Przynieśmy świece.

Wielka Niedziela

Rezurekcja o godz. 6.00. Procesję poprowadzi i Mszę Św. odprawi x. Eryk Honake, Afrykańczyk z Togo. Nie stawiajmy samochodów w bramach przy ul. Krasińskiego i ul. Sienkiewicza. Prosimy nie spóźniać się na procesję. Następna Msza Św. o godz. 9.30. W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych nie ma nabożeństw o godz. 17.15. Zapraszamy panie do niesienia feretronów, panów do chorągwi.Spowiedź

Spowiedź

Księża spowiadają:
-w czasie każdej Mszy Świętej
- I-szy piątek miesiąca od 16:00

Rachunek Sumienia
Rachunek sumienia dla dorosłych pobierz [ 122.0 kB ]

facebook parafii
opoka
Copyright 2008-2018 © Greyworm & Majka, (LKP).
  Strona jest własnością Parafii Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.