Msze święte

Msza Św

Msze św. sprawowane są:
w tygodniu o godz. 7.00
i 18.00;
w niedziele i święta
o godz. 8.00, 9.30,
11.00, 12.30 i 18.00

Wspólnoty formacyjne parafii Narodzenia NMP w Komorowie - Służba Liturgiczna

Wspólnoty formacyjne

Służba Liturgiczna

Nasza grupa ministrancka składa się z trzech grup: młodszych ministrantów, lektorów i mężczyzn w sile wieku, którzy są grupą niezrzeszoną, działająca od wielu lat. 
Kontakt: x. Bartosz Skawiński.


Młodsi ministranci na sobotnich zbiórkach zgłębiają tajniki liturgii w części teoretycznej i praktycznej. Poznają elementy służby liturgicznej, a także wykonują ćwiczenia praktyczne danych posług podczas liturgii. Wszyscy młodzi chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami są najpierw kandydatami, gdzie się uczą od starszych kolegów. Po okresie przygotowanie kandydaci zostają obłóczeni i dostają komżę – szatę ministranta. Obecnie grupa młodszych ministrantów liczy siedemnastu ministrantów.
Spotkania młodszych ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00. 


Grupa lektorów, która obecnie liczy siedmiu lektorów, wypromowanych w ciągu ostatnich piętnastu lat w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Jest to grupa w wieku licealnym, studenckim i pracującym. Pełnią swoją posługę przede wszystkim czytając Słowo Boże, modlitwę powszechną, a także, w miarę naszych predyspozycji, śpiewając psalm responsoryjny podczas Eucharystii. Chociaż nie tworzą grupy formacyjnej są do dyspozycji Parafii podczas wszystkich uroczystości wynikających z kalendarza liturgicznego. W miarę potrzeby pomagają również w formacji młodszych ministrantów poprzez prowadzenie spotkań. "Bycie lektorem to dla każdego z nas wielka łaska i dar, który staramy się pielęgnować."


Grupa starszych ministrantów 
Panowie, dziś mężczyźni w sile wieku w liczbie dziesięciu, od swojej młodości posługują przy ołtarzu. W ciągu tygodnia na mszy św. o godz. 7.00, a w niedzielę na mszach św. o godz. 8.00 i 12.30. 
Są najbardziej widoczną grupą w czasie ważnych mszy świętych, uroczystości oraz nabożeństw i procesji. Ich postawa jest żywym wzorem do naśladowania dla młodszych ministrantów i lektorów.Spowiedź

Spowiedź

Księża spowiadają:
-w czasie każdej Mszy Świętej
- I-szy piątek miesiąca od 16:00

Rachunek Sumienia
Rachunek sumienia dla dorosłych pobierz [ 122.0 kB ]

facebook parafii
opoka
Copyright 2008-2018 © Greyworm & Majka, (LKP).
  Strona jest własnością Parafii Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.