Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Spotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej
styczeń 2022r

Zdjęcia: Urszula Imienińska

Razem przy świątecznym stole

Jak dobrze że jest taki jeden dzień w roku, kiedy wspólnie zasiadamy do świątecznego stołu, kiedy dzielimy się opłatkiem, kiedy bardziej niż w inne dni możemy zastanowić się jak wiele dla nas znaczy ta wspólnota, której na imię Rodzina Misyjna.
Po kilku latach przerwy spowodowanej wirusowa pandemią, w poniedziałkowy wieczór 3 stycznia br. Znowu, jak każe tradycja my, członkowie Rodziny Misyjnej razem z Siostrami Misjonarkami Świętej Rodziny im. Bolesławy Lament usiedliśmy wspólnie do pięknie zastawionego stołu.
To już jest naszą doroczna tradycją to noworoczne spotkanie, spotkanie, kiedy składamy sobie nawzajem życzenia, kiedy dziękujemy Bogu za miniony rok, dzielimy się opłatkiem i Słowem.
Była z nami nasza Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Matka Ewa Korbut, która nas powitała i złożyła nam piękne noworoczne i świąteczne życzenia, aby Jezus wzrastał i wrastał w nasze serca. Podzieliła się tez z nami radosną wiadomością, że w 100 lat po tym jak bł. Matka Bolesława Lament musiała opuścić Petersburg i założoną tam wspólnotę,( w październiku 1921 r) dokładnie w 100 lat później w październiku 2021 r Siostry Misjonarki mogły do Petersburga powrócić.
Była z nami najbardziej uśmiechnięta siostra, siostra Wikaria s. Jolanta, była energiczna i piękna siostra przełożona s. Joela, która upiekła najlepsze pączki na świecie, a siostry pod jej okiem upiekły przepyszne rogaliki. Była nasza siostra zakrystianka s. Przemysława i opiekująca się naszą grupą misyjną s. Kryspina. To jej żywiołowość i pomysłowość otworzyła nasze serca i chwaliliśmy Boga śpiewem na głosy i „ na stoły”. Siostra Kryspina z gitarą a nasza najmłodsza członkini Danusia Kołodziejczyk z profesjonalnymi skrzypcami. Ależ nam się dobrze kolędowało!
I za tę możliwość bycia razem, w tej bliskiej sercu Boga rodzinie dziękowaliśmy Matce Generalnej. Dziękowaliśmy za to, ze możemy się czuć członkami tej wspólnej wspaniałej rodziny, która wszystko zawierza Bogu i Maryi, a której codziennym pomocnikiem jest św. Józef.
Była to też okazja, by podziękować współpracującym z nami siostrom.
Siostrze Kryspinie za pełne ducha prowadzenie naszej grupy, za mądre słowa, które są dla nas prawdziwymi drogowskazami na naszej drodze do nieba, za wspólne rozważanie Słowa. Siostrze Przemysławie- zakrystiance za codzienny trud i serce wkładane w piękne przygotowanie ołtarza, za kwiaty, wykrochmalone obrusy, haftowane serwety. Siostrom Joeli i s. Dobromirze dziękowałyśmy, że tak pięknie przygotowują nasze dzieci do pierwszej komunii świętej,
Wszystkim Siostrom dziękowałyśmy, że omadlają nasze rodziny, udzielają nam pomocy, za uśmiech, który zawsze dla nas mają, za to, że znają nasze imiona.
Nasze kochane siostry, siostry misjonarki, niezwykłe siostry, są nie tylko piękne, energiczne, rozmodlone, potrafią śpiewać, tańczyć, opowiadać żarty. Są dla nas prawdziwą rodziną, w której tak dobrze się czujemy! Są dla nas najlepszą grupą wsparcia.
Dodam jeszcze, że na stołach królowały prawdziwe smakołyki przygotowane przez nasze członkinie. Pyszny był upieczony przez Gabrysie pleśniak, delikatne i kruchutkie mistrzowskie beziki, dzieło Oli, szarlotka, pijak, piernik, babeczki wszystkie te wypieki były wspaniałe, ale nic nie przebiło pączków s. Joeli!
Ucztowała, śpiewała i fotografowała Urszula ImieninskaSpotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej Spotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej Spotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej Spotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej Spotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej Spotkanie Opłatkowe Rodziny Misyjnej Spotkanie Opłatkowe Rodziny MisyjnejCopyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.