Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Wspólnota Misyjna bł. Bolesławy przy Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek św. Rodziny

Wspólnoty formacyjne

Wspólnota Misyjna bł. Bolesławy przy Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek św. Rodziny

Wspólnota istnieje od października 1995 r. Została założona przez S. Różę Naskręt. Liczy ponad 50 osób. Spotkania modlitewno – formacyjne odbywają się w 1. i 3. piątek miesiąca o godz. 19.00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul Wiejskiej 10 i mają dwie części. Najpierw grupa trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu.
We wspólnej modlitwie uprasza łaskę jedności dla Kościoła i rodzin, modli się za misje i misjonarzy by jak najwięcej ludzi poznało i ukochało Chrystusa.
Ogarnia też modlitwą wszelkie intencje osobiste uczestników. Druga część spotkania odbywa się w oparciu o teksty Pisma Świętego, nauczanie papieskie oraz duchowość Zgromadzenia.
Wspólnota aktywnie uczestniczy w życiu parafii. Włącza się w działalność charytatywną. Troszczy się o najuboższych. Bierze udział w liturgii w Tygodniu Ekumenicznym. W celu zdobycia środków na potrzeby misji organizuje akcje i imprezy charytatywne. Prowadzi adopcję dzieci afrykańskich w Kenii i Zambii, sponsorując koszty nauki kilkorga z nich. Opiekunem grupy jest siostra Sabina.Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.