Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Wspólnoty formacyjne

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

ZHR działa na terenie parafii od końca lat 90. Obecnie na komorowskie środowisko składają się 4 jednostki: drużyna harcerzy, drużyna harcerek, gromada zuchów i gromada zuchenek. Ich podopieczni nie boją się wyzwań i zawszę są gotowi do działania - mają zbiórki co tydzień, jeżdżą na biwaki oraz obozy/kolonie. Drużynowi starają się wychować swoich podopiecznych metodą harcerską w wartościach patriotycznych i chrześcijańskich.
Nie jest nas póki co wielu, wciąż zmagamy się z problemem niskiej liczebności. Nie mniej jednak Ci, którzy są nie boją się wyzwań i zawsze są w gotowości do działania. Ale nie martwimy się o liczebność, dla nas to kwestia czasu.
Dopóki nie przestaniesz walczyć, nigdy nie przegrasz. To właśnie czyni nas zwycięzcami. Drużyny poza pracą formacyjną włączają się we wszelkie dzieła parafii oraz uświetniają liczne uroczystości i święta kościelne. Wtedy obok służby liturgicznej są najbardziej widoczną częścią wspólnoty.Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.