Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Parafia Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny w Komorowie

Kapłani i współpracownicy

Ks. prałat Andrzej Perdzyński
Ks. prałat Andrzej Perdzyński - proboszcz parafii

Ur. 10 sierpnia 1952 r w Kielcach, sakrament kapłaństwa otrzymał 5 czerwca 1977 r. z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracował jako wikariusz w parafiach: Jeruzal Skierniewicki, Piaseczno, Warszawa - par. Najczystszego Serca Maryi na Grochowie, par. Św. Andrzeja Apostoła na Mirowie, par. Św. Augustyna na Muranowie, par Karola Boromeusza na Powązkach, par. Bogurodzicy Maryi na Jelonkach. Od 1996 r. proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie, od 2006 roku wicedziekan, obecnie dziekan dekanatu pruszkowskiego z siedzibą w Komorowie.

Ks. Krzysztof Adamski - wikariusz
Ks. Krzysztof Adamski - wikariusz

Urodził się w 1984 r., pochodzi z par. bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Sakrament kapłaństwa przyjął 24 maja 2009 r. W dniu święceń został skierowany do posługi duszpasterskiej na warszawskiej Sadybie, a następnie był wikariuszem w podwarszawskim Lesznie. W roku 2016 został dyrektorem Domu Formacyjnego w Podkowie Leśnej a w 2020 został mianowany wicerektorem do spraw roku propedeutycznego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie z siedzibą w Podkowie Leśnej.


s.Konsolata
Grzegorz Sobolewski - organista


Grzegorz Sobolewski skończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Warszawie. W Komorowie mieszka ćwierć wieku.
Dnia 1 września 2009 roku siadł przy klawiaturze naszych organów.
- Od pokoleń miejsce to zajmowały siostry zakonne. Z ich rąk przejmuję parafię rozśpiewaną, rozmodloną, a przy tym życzliwą - mówi.
- Jestem zwyczajnym, "liniowym" organistą, służącym Kościołowi od kilkudziesięciu lat - mówi nieśmiało i jeszcze dodaje - Ufam, że za przyczyną świętych: Cecylii i Grzegorza, kiedyś w naszym kościele stanie prawdziwy instrument piszczałkowy i że może właśnie ja pierwszy na nim zagram...

Mateusz Bąkowski - organista


Siostra Przemysława Bogumiła Wojdak, Misjonarka Świętej Rodziny - kancelistka i zakrystianka


Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.