Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Parafia Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny w Komorowie

Kapłani i współpracownicy

Ks. prałat Andrzej Perdzyński
Ks. prałat Andrzej Perdzyński - proboszcz parafii

Ur. 10 sierpnia 1952 r w Kielcach, sakrament kapłaństwa otrzymał 5 czerwca 1977 r. z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracował jako wikariusz w parafiach: Jeruzal Skierniewicki, Piaseczno, Warszawa - par. Najczystszego Serca Maryi na Grochowie, par. Św. Andrzeja Apostoła na Mirowie, par. Św. Augustyna na Muranowie, par Karola Boromeusza na Powązkach, par. Bogurodzicy Maryi na Jelonkach. Od 1996 r. proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie, od 2006 roku wicedziekan, obecnie dziekan dekanatu pruszkowskiego z siedzibą w Komorowie.

Ks. Artur Kaczyński
Ks. Artur Kaczyński - wikariusz

Urodził się w 1991 r., pochodzi z Solca na terenie parafii w Baniosze. Sakrament kapłaństwa przyjął 25 maja 2019 r. - w przeddzień Dnia Matki. W dniu święceń został skierowany do posługi duszpasterskiej w Komorowie, który jest jego pierwszą parafią pracy. Wcześniej odbywał praktyki akolickie w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz praktyki diakońskie w parafii św. Józefa Oblubieńca w Pruszkowie. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku matematyka.
s.Konsolata
Grzegorz Sobolewski - organista


Grzegorz Sobolewski skończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Warszawie. W Komorowie mieszka ćwierć wieku.
Dnia 1 września 2009 roku siadł przy klawiaturze naszych organów.
- Od pokoleń miejsce to zajmowały siostry zakonne. Z ich rąk przejmuję parafię rozśpiewaną, rozmodloną, a przy tym życzliwą - mówi.
- Jestem zwyczajnym, "liniowym" organistą, służącym Kościołowi od kilkudziesięciu lat - mówi nieśmiało i jeszcze dodaje - Ufam, że za przyczyną świętych: Cecylii i Grzegorza, kiedyś w naszym kościele stanie prawdziwy instrument piszczałkowy i że może właśnie ja pierwszy na nim zagram...
Organy bazyliki św. Marcina w Weingarten
Organy bazyliki św. Marcina w Weingarten
źródło: https://www.flickr.com/photos/controtono/27632049125

Paweł Filipczak - organista

Paweł Filipczak – od 2005 r. posługuje jako organista w parafiach Archidiecezji Warszawskiej, a od 2016 r. jest muzykiem kościelnym w parafii Narodzenia NMP w Komorowie. Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Instytutu Szkolenia Organistów w klasie organów Tomasza Kalisza. Ukończył także Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu solowego u dr Marii Olkisz. Uczestniczył w organowych i wokalnych kursach mistrzowskich pod kierunkiem polskich i zagranicznych profesorów m. in.: E. Cominettiego, H. Fagiusa, J. Gembalskiego, o. J. de Richemonda OSB, P. Bednarskiego, R. Linnebanka. W ramach działalności koncertowej współpracuje z kwartetem wokalnym Rex Gloriae. Jest doktorantem PWTW w zakresie teologii pastoralnej (muzyka kościelna) oraz członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.


Siostra Przemysława Bogumiła Wojdak, Misjonarka Świętej Rodziny
Kancelistka i Zakrystianka


Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.