Parafia Narodzienia NMP w Komorowie


V Niedziela Wielkiego Postu
29 III 2020 r.


Msza Św.

Msza Św.

Po zarządzeniu władz państwowych w kościołach na nabożeństwach (Mszach świętych) w niedziele i dni powszednie może przebywać tylko 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję Mszy na daną godzinę, inni mają stać na zewnątrz w pewnej odległości od siebie. Ta zasada obowiązuje także na pogrzebach i ślubach, aż do odwołania przez odpowiednie władze.

Msza Św.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

Planujemy transmisję naszej niedzielnej Mszy świętej o godzinie 11:00. Msza będzie transmitowana na stronie Parafia Narodzenia NMP w Komorowie na Facebooku (www.facebook.com/parafiakomorow).

Spowiedź

SPOWIEDŹ

Zachęcamy do korzystania z tzw. spowiedzi wielkanocnej w późniejszym terminie. Mamy na to czas do końca okresu wielkanocnego, który w tym roku będzie trwał do 31 maja - Zesłania Ducha Świętego. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi będzie od godziny 17:00. W zależności od warunków będziemy spowiadać na zewnątrz kościoła lub wewnątrz - prosząc o pojedyncze wchodzeniu do budynku.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW

W Wielką Sobotę jest odwołane poświęcenie pokarmów. Zachęcamy, aby ktoś z rodziny w niedzielę przed śniadaniem wielkanocnym przeczytał modlitwę o uświęcenie pokarmów znajdujących się na stole. Tekst modlitwy zamieszczamy na stronie internetowej parafii.
Obrzęd błogosławieństwa stołu

WIELKANOC

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych odwołujemy procesję i Mszę świętą o godzinie 6:00. Pierwsza Msza będzie o 9:30 (z ograniczeniem pięciu osób w kościele). Odwołujemy również spotkanie dla tegorocznych Jubilatów w Poniedziałek Wielkanocny o 12:30. O tej godzinie w ich intencji zostanie odprawiona Msza święta.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Przypominamy, że Archidiecezja Warszawska planuje zorganizowanie transmitowanych na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez biskupa Michała Janochę. Rekolekcje odbędą się w dniach 29 marca - 1 kwietnia (od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie) podczas transmitowanej Mszy św. o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym.

WSPARCIE

W związku ze stałymi kosztami związanymi z funkcjonowaniem parafii, takimi jak wynagrodzenia dla pracowników oraz rachunki, przypominamy o możliwości wsparcia finansowego przez wpłatę na konto bankowe. Numer konta jest podany na stronie internetowej w zakładce "Informacje" i "Kontakt". W tytule należy wpisać "Darowizna na cele kultu religijnego".Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.