Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022r.


ADWENT

Okres Adwentu to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego na Ziemię. Jest to również okres oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na Ziemię przy końcu czasów.

RORATY

Zapraszamy na roraty o g. 7:00 od poniedziałku do soboty. Roraty dla dzieci będą we wtorki i piątki. Przychodzimy ze świecami lub lampionami.

KOLEKTA

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Warszawskie Seminarium Duchowne.

OPŁATKI

Przed Kościołem Siostry Misjonarki rozprowadzają poświęcone opłatki. Można je również dostać w domu Sióstr Misjonarek przy ul. Wiejskiej 12.

Spowiedź

I-szy PIĄTEK

W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od g. 16:00, a Msza św. dla dzieci o g. 16:30. Po wieczornej Mszy św. adoracja zakończona kompletą. Koronkę poprowadzi Rodzina Misyjna.

REKOLEKCJE

Przypominamy, że rekolekcje adwentowa rozpoczniemy 11 grudnia. Będzie je prowadził ks. prof. Tomasz Jakubiak, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie.

ŚWIECE

Za tydzień Akcja Katolicka będzie rozprowadzać przed Kościołem świece Caritasu na stół wigilijny.

PRASA

Polecamy prasę katolicką. W "Niedzieli" m.in. o bł. Carlo Acutisie, który jest dowodem na to, że świętość jest dla każdego, a także o tym, co jest ważne w dojrzałym małżeństwie z wieloletnim stażem; a w "Gościu niedzielnym" m.in. o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł.Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.