Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Przejdź do spisu treści. MP nr82/08

Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył...

Wieczyste śluby zakonne w naszej parafii

nr 4 (82) z 22 VI 2008r. /str. 7

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, przypadającej na 18 maja 2008 roku, o12:30 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Komorowie złożyłyśmy śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny założonym przez bł. Bolesławę Lament.
Powiedziałyśmy Jezusowi na wieki nasze TAK. W uroczystości wzięło udział ośmiu kapłanów. Głównym celebransem był o. Jakub Szcześniak. W tych ważnych dla nas chwilach towarzyszyli nam nasi bliscy: rodzice, rodzeństwo, rodzina i przyjaciele. Cieszyłyśmy się także obecnością naszej Matki Generalnej - Matki Weroniki Bożeny Mackiewicz - oraz sióstr z Zarządu Zgromadzenia, sióstr przełożonych ze wspólnot, w których byłyśmy i wielu sióstr z różnych naszych domów.
W tym dniu całkowitego oddania się Jezusowi swoją modlitwą wspierały nas nasze Siostry Mistrzynie, którym zawdzięczamy bardzo wiele na drogach naszej formacji.
Doniosłość tej szczególnej dla nas Eucharystii ubogacał śpiew chóru pod kierunkiem s. Kryspiny Janeckiej.
O. Jakub Szcześniak w homilii nawiązał do pierwszego czytania Pnp 2,8-14, akcentując miłość oblubieńczą między Jezusem i nami - ślubującymi Jemu wierność na wieki. Bardzo ważną dla nas chwilą było leżenie krzyżem, gdy za wstawiennictwem Wszystkich Świętych ogarniałyśmy naszą modlitwą naszych rodziców, rodziny, nasze współsiostry oraz tych, których Bóg kiedykolwiek postawił na drogach naszego życia. Podczas składania ślubów powierzyłyśmy nasze życie Temu, którego pokochałyśmy, a który pierwszy nas umiłował i wybrał. Teraz nasze "TAK" powiedziane Chrystusowi z pomocą łaski Bożej będzie się wypełniało w codzienności wśród ludzi, do których nas pośle Bóg.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom i wszystkim parafianom za dar modlitwy, zapewniając o niej z naszej strony.

--------------------------
siostry wieczystki:
s. Weronika Barbara Szczurzewska, s. Jana Aneta Morzyc, s. Agnieszka Rudzka


Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.