Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Przejdź do spisu treści. MP nr87/09

Młodzieżowe Koło Dziennikarskie w naszej parafii

Sami o sobie

- MP nr 2 (87) z 5 IV 2009r. /str. 39MKD działa od około trzech lat. Zrzesza wielu młodych ludzi z gimnazjum i LO. Każdy może tu odnaleźć odpowiednią dla siebie formę pracy dziennikarskiej, a przede wszystkim należeć do wspólnoty, w której można pogłębiać swoją wiarę i kształtować światopogląd. Dlaczego należą? Oto niektóre wypowiedzi:

Nazywam się Karolina i do Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego należę już drugi rok. Jestem tu, ponieważ moje życie to pisanie - zarówno wierszy, jak i przeróżnych opowiadań, rozprawek itd. Wstawiając teksty do naszej katolickiej gazetki czy na stronę, daję upust swej fantazji i myślom; dlatego ta "praca" tak bardzo mi się podoba. Prowadzę również dział dyskusji, gdzie inni (najczęściej gimnazjaliści) i ja, rozmawiamy z panią psycholog o różnych życiowych sprawach (a uwielbiam dyskutować).
Tak więc interesuję się również psychologią i kocham czytać - głównie fantastykę, czasem przygodowe, a przede wszystkim książki z morałem i te psychologiczne. Uwielbiam słuchać muzyki: od irlandzkiej poprzez klasykę, rock (stary i ten nowszy), kończąc na dzisiejszym popie. Lubię szkicować, choć nie idzie mi to najlepiej. Oczywiście kocham się śmiać. Czym się zajmuję? Jak przystało na ucznia, nauką oraz pisaniem w masowej ilości dziwnie posklejanych zdań i słów ? czytaj wiersze. A tak między nami, moją pasją jest również koszykówka, jednak nie gram tak, jak na zakochanego w tym sporcie przystało. Bardzo ważną osobą w życiu jest dla mnie Pan Bóg i nigdy nie chcę zapomnieć, że kocha Nas wszystkich najpiękniejszą miłością.

--------------------------
Karolina Danecka
kl. 2 d gimnazjum

Do Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego należę od początku roku szkolnego. Dlaczego? Uwielbiam pisać artykuły, chcę pogłębiać swoją wiedzę i mam zamiar studiować dziennikarstwo.
W MKD udzielam się w wielu dyskusjach, piszę artykuły na dręczące lub interesujące mnie tematy, przeprowadzam wywiady, kształtuję swój umysł, swoje poglądy. Podczas warsztatów poznaję ciekawych ludzi, rozwijam swoje możliwości dziennikarskie, a jednocześnie jest to czas, który spędzam z przyjemnością.

--------------------------
Sandra Godlewska
kl. 1 a gimnazjum

Dla Magazynu Parafi alnego pracuję już drugi rok. Zajmuję się rysowaniem, przeprowadzam wywiady i biorę udział w dyskusjach.
Pracuję w Młodzieżowym Kole Dziennikarskim, ponieważ nie lubię robić czegoś na próżno, a w Magazynie ukazują się moje prace.

--------------------------
Magdalena Rafalska
kl. 2 d gimnazjum

Dołączyłem do Koła Dziennikarskiego ponad półtora roku temu, ponieważ chciałem przedstawić swoje zdolności i dzieła najbliższej okolicy. Bardzo lubię informatykę, dzięki czemu zajmuję się naszą stroną internetową Komorow-pm.net. To jest mój główny wkład w działalność grupy.

--------------------------
Michał Szklarski
kl. 2d gimnazjum

Do Młodzieżowego Koła Dziennikarskiego należę już od pierwszej klasy gimnazjum. Uczęszczając na spotkania mam okazję rozwijać swój warsztat dziennikarski poprzez pisanie felietonów i reportaży. Chodząc na spotkania organizowane przez MKD, dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy o zawodzie dziennikarza oraz spotykam interesujących ludzi, którzy kochają pisać i z wielką chęcią, charytatywnie, angażują się w pracę w naszej gazecie.

--------------------------
Iwona Ciesielska
kl. 3 c gimnazjum

W Młodzieżowym Kole Dziennikarskim prowadzę grupę dyskusyjną. Mam kontakt z różnymi ciekawymi ludźmi, uczę się nowych rzeczy związanych z dziennikarstwem. Udzielając się w taki sposób rozwijam się umysłowo. Prócz tego, mam również możliwość wyrażenia własnych poglądów i poznania zdania innych ludzi. Prócz obowiązku, jest to również w jakiś sposób zabawa. MKD jest to dla mnie kolejny krok w realizacji samej siebie. Lubię zmierzać się z nowymi wyzwaniami. Kierowanie grupą jest czymś, co mi wychodzi, więc jestem zadowolona z mojej roli. A poza tym, na spotkaniach jest zawsze coś smacznego.

--------------------------
Magdalena Walkiewicz
kl. 3 gimnazjum
Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.