Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Przejdź do spisu treści. MP nr48-49/04

Afisz "Brzozowy Krzyż"

nr 48-49 z 12 IX 2004
Na dzień przed Świętem Zmarłych na terenie szkoły, w miejscu zapomnianego Cmentarza Wojennego, z inicjatywy Związku Harcerzy Rzeczypospolitej oraz Rady Osiedla Komorów stanął Brzozowy Krzyż. 11 listopada 2004 roku - w Święto Niepodległości poświęcono go.

Fakt postawienia krzyża odnotowaliśmy w Magazynie Parafialnym publikując całostronicowy afisz


Prezentujemy kilka niepublikowanych zdjęć wykonanych dnia 30 października 2004 roku przez Ewę Bakszę w trakcie ustawiania KRZYŻA na terenie dawnego Cmentarza Wojennego. Przepraszamy za ich nie najlepszą jakość. Ale dziś z perspektywy czasu cieszymy się, że je mamy, bo wiemy jak ważnym dokumentem są one dla nas - komorowian..
Choć istnienie cmentarza i pochowanych na nim osób jest faktem bezspornym to jednak właściwe uhonorowanie tego świętego skrawka ziemi u wielu wzbudza wiele emocji. My mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli....Zaś tym, co w 2004 roku zrobili kolejny ważny krok ku odkrywaniu historycznej prawdy po prostu DZIĘKUJEMY.Grupa harcerzy wkopuje krzyż Godzina 18 dnia 30 października 2004 roku Zdjęcia wykonane przez Ewę Bakszę członka Zarządu Komorów 2003-2007

Chwila skupienia pierwszy od lewej Marcin Dybowski przewodniczący Rady Osiedla Komorów trzeci Tomasz Słodkowski Marcin Dybowski i Ewa Baksza Zbliżenie na tablicę. Dziś w świetle dokumentów wiemy, że treść inwokacji jest nieprecyzyjna

Uroczystości powtórnego poświęcenia miejsca i Brzozowego Krzyża w obecności licznie zgromadzonych komorowian dnia 11 listopada 2004 roku w Święto Niepodległości Polski dokonał ks. Andrzej Szymański - wikariusz.Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.