Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Przejdź do spisu treści. MP nr142/19

Pogromcy zamętu. Jak Adam i Ewa zarządzali tym, o czym nie mieli pojęcia.

Do poduszki

- MP nr 2 (142) z 3 IV 2019 /str. 18"Pogromcy zamętu" to pierwsza książka z serii "Sekrety biblijnych liderów"

Lektura książki Wojciecha Żmudzińskiego SJ "Pogromcy zamętu" to wspaniały czas spędzony z Bogiem-Stwórcą, który prowadzi nas do raju, abyśmy tam, zasłuchani w Jego Słowo, poznawali Jego plan odnoszący się do naszego życia.

To książka, która pozwala nam zanurzyć się w Bożej miłości, odkrywać nieskończoną Bożą mądrość. Po lekturze zaczynamy inaczej patrzeć na świat. - Jaka szkoda, że nie znałam tej książki wcześniej - westchnęła Gabrysia, kiedy dzieliłyśmy się wrażeniami po jej przeczytaniu. - Ile decyzji podejmowałabym bardziej świadomie!
"Biblia jest kopalnią przykładów i pomysłów, które mogą pomóc każdemu liderowi w wypracowaniu jego własnej wizji idealnego przywództwa i osobistego stylu zarządzania ludźmi. Wszystkim zaś w szukaniu i odnajdywaniu Boga i wzrastaniu duchowym", pisze autor we wstępie. Każdy czytelnik znajdzie tu praktyczne, biblijne podpowiedzi, jak stawać się mądrym człowiekiem, mądrą matką, jak efektywnie kierować wspólnotą chrześcijańską czy organizacją pozarządową, jak radzić sobie z życiowymi burzami, jak być nieustraszonym pogromcą życiowego zamętu.
Książka ma 32 rozdziały. Przykładowe tytuły rozdziałów to: Bóg formuje człowieka Słowem; Każdy dzień powinien być tobie posłuszny; Gdzie jestem i dokąd zmierzam; Powołanie nigdy się nie kończy; Ewa i pułapka podejrzliwości… Krótkie kilkustronicowe rozdziały ułatwiają czytanie i kontemplowanie treści. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy praktyczne ćwiczenia duchowe, dzięki którym możemy zobaczyć siebie.
Rozdziały książki oparte są na zasadzie ignacjańskich ćwiczeń duchowych. Czytelnik - prowadzony przez szkołę modlitwy - uczy się szukać i znajdować Boga we wszystkim. "Gdy stoimy w korku lub przychodzi nam samotnie czekać na przystanku, można się złościć, denerwować i złorzeczyć, (…) zamiast tego dobrze jest wtedy wielbić Boga za wszystko, co nas otacza, (…) błogosławić mijającym nas ludziom (…)", pisze W. Żmudziński SJ w "Pogromcach zamętu".
Wojciech Żmudziński to jezuita, który jest autorem kilku innych książek z dziedziny duchowości i edukacji. Łączy wiedzę zdobytą na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie ukończył teologię biblijną, z wiedzą zdobytą na Uniwersytecie Fordham w Nowym Yorku, gdzie studiował zarządzanie w oświacie. Autor zapewnia, że choć książka odkrywa sekrety biblijnych liderów, to skierowana jest do każdego z nas. Bóg bowiem każdemu z nas powierzył misję administrowania tym, co dla nas stworzył. Książkę wydało wydawnictwo Rhetos, pierwsze wydanie pojawiło się na rynku w 2018 roku. Książka ma 192 strony. "Pogromcy zamętu" to pierwsza pozycja z serii "Sekrety biblijnych liderów", w których autor podejmuje problematykę różnorodnych postaw liderów i zwykłych ludzi, którzy stają przed różnymi dylematami. Godna polecenia i warta przeczytania. Można ją kupić księgarniach katolickich, np. w Warszawie przy ul. Miodowej 17/19 i w księgarniach internetowych, np. wydawnictwa Rhetos (rhetos.istore.pl).

--------------------------

Tekst i zdjęcia
Urszula ImienińskaCopyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.