Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Niedziela Zesłania Ducha Święteg
28 maja 2023r.


OKRES WIELKANOCNY

Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Kończy się także okres spowiedzi wielkanocnych. Okres zwykły będzie trwał do I Niedzieli Adwentu.

ks. kard. Stefan WYSZYŃSKI

Dzisiaj przypada 42 rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego.

"CHROŃMY DZIECI"

Przed kościołem Akcja Katolicka zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą "Chrońmy dzieci". Przy podpisie będzie potrzebny numer PESEL.

Święto N.M.P. - Matki Kościoła

W poniedziałek będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze w te święta będą o 7:00 i 18:00.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W soboty i niedziele będą o 17:15, a w tygodniu po Mszy wieczornej.

Spowiedź

I-szy PIĄTEK

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie od 16:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, by podziękować za kończący się rok szkolny i katechetyczny. Po wieczornej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona kompletą o 20:45. Koronkę poprowadzą Siostry Misjonarki. Tego dnia po nabożeństwie i koronce Akcja Katolicka będzie miała spotkanie w salce na plebanii.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia. Harcerze po każdej Mszy będą zbierać ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK

Od dziś przyjmujemy zapisy na autokarową pielgrzymkę do Łagiewnik i Ojcowa. Wpisowe 100 zł, a reszta opłaty w biurze podróży w Pruszkowie przy Wojska Polskiego 20/28.

BOŻE CIAŁO

Przypominamy, że w Boże Ciało Mszę o 11:00 i procesję do czterech ołtarzy poprowadzi ks. Jakub Zinkow, który w sobotę przyjął święcenia kapłańskie w katedrze warszawskiej i został skierowany do parafii św. Jana Kantego w Warszawie. Trasa procesji: z kościoła ul. 3 Maja, Wiejską, Moniuszki, 3 Maja na Plac przy kościele.

PRASA

Polecamy prasę katolicką. W "Gościu niedzielnym" m.in. warto poczytać o nowym sanktuarium na Bachledówce k. Zakopanego, tak często odwiedzanym przez kard. Wyszyńskiego i przez kard. Karola Wojtyłę, a także o uroczystości Ducha Świętego, o Świątyni Opatrzności Bożej, w której 8 czerwca zostanie zainstalowana 8-metrowa figura Chrystusa Zmartwychwstałego; a w "Niedzieli" m.in. o motywach ataków na JPII, czy o rozłamach w Kościele, gdy wykluczono z wizji Kościoła jego Matkę – Maryję.

PRASA

Otrzymaliśmy od redakcji "Niedzieli" kwartalnik "Niedziela. Magazyn" w cenie 15 zł. Bardzo go polecamy, bo są poruszone ważne tematy z życia Kościoła, świętych, czy miejsc świętych w dobrym opracowaniu (m.in. przez ks. Chrostowskiego).Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.