Parafia Rzymskokatolicka Narodzienia NMP w Komorowie


Przejdź do spisu treści. MP nr (5) 75/07

Oto dzień

Fotoreportaż M. Lisa

- MP nr 5 (75) z 9 IX 2007r. /str. 20 - 21

Msza święta prymicyjna - wielka chwila dla wszystkich: samego Maćka, Księdza Proboszcza i Księdza Prefekta, rodziny, przyjaciół, znajomych, wszystkich parafian.

Niedziela 24 VI 2007 rok. Godzina 12:30. Uroczyste wprowadzenie świeżo wyświęconego księdza - o. Macieja do świątyni Koncelebranci rozpoczynają liturgie od ucałowania ołtarza Pierwsza homilia o. Macieja, trudna i ważna, bo głoszona do swoich Usłyszeliśmy słowa mądre i ważne min. o tym, czym jest dobra rodzina i wspólnota parafialna Modlitwa przed PODNIESIENIEM Centrum Eucharystii - Ofiarowanie Ojciec Maciej udziela komunii świętej swoim rodzicom Teresie i Cyrylowie Tomaszewskim Proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Perdzyński dziękuje o. Maciejowi Tomaszewskiemu za wspólną Eucharystię Ojciec Maciej udziela prymicyjnego błogosławieństwa swoim rodzicom Prymicyjne błogosławieństwo przyjmują siostry o Macieja - Aleksandra i Agata Udzielenie błogosławieństwa osobom konsekrowanym Udzielenie błogosławieństwa osobom konsekrowanym Błogosławieństwo przyjmuje cały zgromadzony w świątyni lud Błogosławieństwo prymicyjne


"Wydawało się, że po ponad jedenastu latach pobytu Maćka w zakonie jezuitów wszyscy byliśmy przygotowani na ten moment, ale kiedy Maciek rozpoczął mszę świętą, serca drgnęły, a łzy radości i wzruszenia popłynęły z wielu oczu.
Było widać, że Maciek jest niezwykle pogodny, szczęśliwy i wybrana przez niego droga jest tą, po której rzeczywiście powinien iść przez życie. Z Jego skromnej osoby biła niezwykła siła. Przed Maćkiem ciężka praca kapłana. Wspierajmy Go naszą modlitwą i dobrym słowem. Pamiętamy, że: Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły,/ otrzymują skrzydła jak orły:/ biegną bez zmęczenia,/ bez znużenia idą. [Iz 40, 31]"

--------------------------
Rodzice i rodzeństwo

Fotografia ze zbiorów rodziny o. Macieja
Po wzruszającej uroczystości obowiązkowo rodzinna fotografia, koniecznie pod figurą Komorowskiej Matki


W osobie skromnego zawsze Maćka wszyscy mamy wielkie wsparcie - jego powołanie to niezwykły dar dla innych, także, albo przede wszystkim dla nas Komorowian.Copyright 2008-2019 ©   Strona jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP w Komorowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.